Aralık 5th, 2011

Şenol Kolcuoğlu – Küçükyalı

Ortağım Eşref ile birlikte Şenol Kolcuoğlu’ ndayız.
Küçükyalı sahilde metrelik kebap yapan restaurant’a, Muazzez Ersoy’unda ortaklığı var. 2008 yılında, İstanbul ayağı açılan restaurant’ın hemen hemen tüm duvarlarında daha önce kebaplarını tatmış ünlülerin fotoğrafları asılı

. Alt kat oldukça geniş, sigara içilen bir bölümde var, üst katta çocuklar için oyun parkı ve birde teras katları var. Arkadaş tavsiyesi ile gittiğimiz restaurant’ tan oldukça memnun kaldık.

Hız kesmeden size de önerelim dedik. :) )
Kolcuoğlunun en güzel tarafı bence Adana usulü servisi :) ) Masanıza oturduğunuzda önünüze gelecek bir menü  yada acaba hangisini yesem derdiniz yok. Yaklaşan garson size yalnızca ne içeceğinizi soruyor. (masanın alkollü yada alkolsüz içecek tercihini öğrenmek için)
Sonra siz kemerlerinizi bağlayıp izliyorsunuz. :) )
Masaya ilk önce 8-10 çeşit meze geliyor. Bunlar Pastırmalı Humus, Güveçte Ciğer, Tulum Peyniri, Kırmızı Biber, Patlıcan Salatası, Süzme Yoğurt, Mantar, Roka Salatası, Mevsim Salatası, Patlıcan Dolması, Yaprak Sarma ve Çiğ Köfte gibi..
Bu yazıyı yazarken üzülüyoruz çünkü kendimizi yemeğe o kadar kaptırmışız ki masaya gelen her mezenin resmini çekemediğimizi sonradan fark ediyoruz.
Gelen mezelerden “Güveçte Ciğer” benim ve ortağımın favorisi olmakla beraber yaprak sarmalarından da bolca yedik. Bu arada masaya gelen mezeniz bittiyse yenisini istemenizde hiç bir sakınca yok boşalan tabakları hemen dolduruyorlar. :) ))
Ara sıcaklarda, minik kaşarlı pide, fındık lahmacun ve adana usulü içli köfte yer alıyor.
İçli köftesini pek başarılı bulmasamda, diğer ara sıcaklar oldukça iyiydi.
Üst tarafta resmini gördüğünüz 150cm ‘lik kebabımızı, üst tarafta görebiliyorsanız Eşref’in sabrı sayesindedir. :) )  Ziraa o sırada fotoğraf makinası benim ilk önceliğim olmaktan çıkmıştı!!!
Adana kebabımızın üzerinde ayrıca Beyti, Kaburga, Tavuk Şiş ve Tavuk Kanatlarıda yer alıyor.
Tüm bunları yedikten sonra içinizdeki ses artık yeter daha fazla yiyemezsin diye haykırıyor. Sizde o sese hak vereceksiniz ama yalnızca tatlı servisi başlayana kadar. :) )
Mezelerdeki çeşitlilik meyve ve tatlı servisindede sürüyor. Meyveler Elma, Nar, Üzüm, Portakal, Kivi, Çilek, Armut, Greyfurt, Muz vs..
(Mevsime göre meyveler servis ediliyor.)
Tatlılarda ise, Kazandibi, Cevizli Kadayıf, Katmer ve ve ve :) )
Dondurmalı irmik helvası!!!
Kebaptan sonra hem gözüm, hem midem oldukça doygun olduğu için irmik helvası üzerinde fotoğraf fantezilerimi gerçekleştirebildim, bence güzel iki kare oldu. :) )
Tatlılarıda kısmen yedikten sonra gelen garsonumuz başka bir arzumuzun olup olmadığını soruyor.
Eşref’in içinden ”daha ne olsun dediğini” duyar gibiyim :) )
Yinede bir sade kahveyi söylemeyi ihmal etmedik.
Bu lezzet şöleninde genel olarak sunumlarınıda çok başarılı bulduk. Öyle ki hem göze, hem mideye hitap etmesini iyi biliyorlar.
Bu yemekten sonrada sahilde bir tur iyi olur diye düşünebilirsiniz ama bizim masadan kalkmamız bile güçlükle oldu. Kolcuoğlu’na özellikle hafta sonu gidecekseniz rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Bu kadar güzel yemeklere gelen hesap ise gerçekten çok cüzzi bir rakam oldu.
Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın diyoruz.
Fiyat Bilgileri :
Şenol Kolcuoğlu’nda alkolsüz olarak yediğimiz menülerde kişi başı ort. 35TL ödedik.
Alkollü olarak tercihlerde sanırım bu rakam ort. 50TL civarı oluyor.
Adanalı Şenol Kolcuoğlu – İletişim Bilgileri
Adres : Küçükyalı Sahil yolu Çınar Mah. Turgut Özal BulvarıNo:75 Küçükyalı MaltepeİSTANBUL
Telefon : 0216 489 34 34
Cep Tel : 0532 160 60 60
Fax : 0216 367 34 01
Mail : info@metrelikkebap.com

42 Yorum to “Şenol Kolcuoğlu – Küçükyalı”

 1. Anonymous
  Aralık 8th

  Gördüklerimle gözüm, anlatımınızla gönlüm doydu. Tebrik ediyorum.
  buket

 2. Anonymous
  Aralık 8th

  iştagım kabardı

 3. Anonymous
  Aralık 26th

  Haftasonu burayı görmüş ancak girip girmemekte kararsız kalmıştık. Güzel önerileriniz sayesinde şimdi bu ziyafeti biz de çekmeye karar verdik. çok beğendim bu blogu. teşekkürler! :)
  (Pınar C.)

Yorumla


*